Tradycyjny papier do drukarki ma wymiar A4, więc 297 × 210 mm. Nie jest to natomiast jedyna wielkość papieru, której można wykorzystywać w drukarce. Rozmiar papieru wybiera się we współzależności od drukowanych dokumentów – pewne formaty dokładnie dopasowane są do konkretnego rodzaju produktów drukowanych. Pokazowo, do druku plakatów wielokrotnie stosuje się format A3 (420 × 297 mm), do zdjęć – format A6 (148 × 105 mm); na arkuszach szeregu B, np. B5 (250 × 176 mm), głównie drukuje się książki, natomiast szereg C jest zwłaszcza do wyrażania wielkości kopert.

Jak wybrać papier do drukarki?

Wiele zależy od tego, co chcesz nakładać na papierze – to ważna sprawa. Pragnąc tworzyć tradycyjne dokumenty zapisane w formie fizycznej, starczy Ci wersja do użytku normalnego. W wypadku, gdy potrzebujesz dobrego produktu do zdjęć, potrzebne będzie wyposażenie się w określony rodzaj dostosowany do pracy z plikami zdjęciowymi. Więc w początkowej kolejności zwróć uwagę na ów element. Najmniej kosztuje papier powszechny dopasowany do oczekiwań właścicieli znanych narzędzi uniwersalnych, jacy nie mają dużych wymagań pod kątem klasy oraz drukują faktycznie wszystko.

Jaki papier do drukarki laserowej?

Wiemy już, jakie parametry ma papier, zobaczmy obecnie jaki papier do drukarki laserowej doskonale dobrać. By uzyskać doskonałą klasę wydruku, do drukarki laserowej powinniśmy wybierać papier o dość dużej gramaturze. Doskonały będzie papier do drukarki o wadze od 100 do choćby 120 g/m2. Papier do drukarki laserowej należałoby wybrać też we współzależności od tego, czy mamy drukarkę kolorową, lub czarno–białą. Dostępne są ponieważ przeznaczone typy papieru do wydruków barwnych, jak również czarno–białych. Z kolei w wypadku drukarki atramentowej doskonale sprawdzi się papier o trochę mniejszej gramaturze.